O nas 

 

SŁON TORBALSKI to polska marka wyjątkowych skórzanych toreb, wyróżniających się na rynku oryginalnym krojem i niezwykle starannym wykończeniem. Powstała w 1997 roku w Krakowie. Cecha charakterystyczna to łączenie różnych rodzajów skór naturalnych oraz tworzenie nowatorskich kompozycji kolorystycznych . Torebki szyte są w krótkich seriach, dzięki temu każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju.

Stałe, tematyczne kolekcje, od najbardziej klasycznej: SŁOŃ, po odważne propozycje w liniach: URBAN, ETNO oraz COOL CODE są regularnie wzbogacane o nowe modele i zestawienia kolorów każdorazowo starannie wybieranych przez projektanta. W ofercie Słonia pojawiły się także kolorowe skórzane portfele idealnie wpisujące się w klimat toreb oraz kolekcja  TRAVELER – czyli torby wykonane z połączenia filcu oraz skóry naturalnej. Duże i pojemne, idealne dla ludzi aktywnych. Świetnie sprawdzą się jako bagaż podręczny. Dostępne także z etnicznymi haftami inspirowanymi kulturami Ameryk.

W propozycjach na najnowszy sezon pojawiła się kolekcja specjalna która powstała przy współpracy z artystką - Marceliną. Klasyczne modele wykonane z najlepszej jakości skór naturalnych: zamszowych, nubuk oraz licowych są wzbogacone o okucia w kolorze starego złota i kolorowe breloki.

W roku 2000 uruchomiliśmy nasz pierwszy i istniejący do dzisiaj sklep „Słoń Torbalski” w samym centrum Krakowa, przy ul. Sławkowskiej 4.  Naszą działalność doceniła m.in. Krajowa Komisja Artystyczna i Etnograficzna Fundacji Cepelia, nadając naszym torebkom atest handmade, ale także włodarze Krakowa, którzy zaprosili nas do reprezentacji naszego miasta podczas Dni Kultury Krakowa we Frankfurcie n/Menem oraz na międzynarodowych Targach w Bordeaux (2004).

Współpracowaliśmy m.in. krakowską pracownią Terytoria Mody przy pokazach mody i Muzeum Narodowym w Krakowie podczas wystawy "Zawsze pod ręką. Historia damskiej torebki od średniowiecza do współczesności", w ramach której jedna z naszych torebek znalazła swoje miejsce na ekspozycji.

Niejednokrotnie braliśmy udział w imprezie Designer Sample Sale „Bilioneurobab”, zostaliśmy również zaproszeni do udziału w Targach Etnodizajnu w ramach Festiwalu Etnodizajn organizowanego przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie w 2010 roku. W tym samym roku nasza kolekcja CITY otrzymała rekomendację Instytutu Wzornictwa Przemysłowego do konkursu Dobry Wzór 2010.  

Jesteśmy partnerem „Cracow Fashion Week”- święta mody organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Regularnie jesteśmy obecni na targach branżowych w Europie (Dania 2011) oraz w Polsce (Poznań 2013, 2014). 

W roku 2015 marka Słoń Torbalski decyzją Rady Programowej FashionPhilosophy Fashion Week Poland (Łódź) została zakwalifikowana do udziału w strefie Showroom.

W roku 2009 otworzyliśmy kolejny sklep pod szyldem „Słoń Torbalski”, tym razem w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center. W roku 2013 uruchomiony został kolejny nasz salon w krakowskiej Galerii Bronowice.

W 2014 roku został otwarty salon firmowy w Warszawie. Mieszkańcy stolicy oraz okolic znajdą produkty marki Słoń Torbalski w centrum handlowym Warszawa Wileńska.

 

Nasze torebki dostępne są w kilkudziesięciu sklepach, salonach i butikach w całej Polsce, w sklepach internetowych oraz za granicą: w Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech, Czechach, Irlandii, a nawet Japonii.

 W 2012 roku siedziba firmy została przeniesiona z krakowskiego Podgórza do nowego zakładu i działa w oparciu o System Zarządzania Jakością ISO 9001. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam się rozwijać, a współpraca z najlepszymi w kraju mistrzami sztuki kaletniczej jest gwarancją zachowania najcenniejszych tradycji rzemiosła.

Jeżeli poszukujesz niepowtarzalnego designu, ponadczasowego wzornictwa, trwałości i najwyższej jakości wykonania popartych radością i pasją tworzenia zapraszamy!

 

 


Kontynuuj Zakupy